logotyp
Login

DOBROVOLNICKÁ PRÁCE - BLÁZNOVSTVÍ NEBO VÝZVA?

19.11. 2013
DOBROVOLNICKÁ PRÁCE - BLÁZNOVSTVÍ NEBO VÝZVA?Konec roku vždy nutí k bilancování. Říjnový nábor nových konzultantek do naší poradny a tři roky vedení projektu stojí za ohlédnutí a zhodnocení. Je dobrovolnická práce bláznovství nebo naopak výzva?

Rok 2010-2013

Internetovou psychologickou poradnu jsem zakládala v roce 2010. V našich podmínkách šlo o zatím nevyzkoušený projekt. Chtěla jsem jít novou, neprošlapanou cestou. Na odpovídání dotazů – tehdy nepříliš četných – jsem byla sama. Dotazy byly zajímavé a já věděla, že tato forma psychologického poradenství, i když je nová a neobvyklá, přináší užitek. Pro klientky i pro mne. Nikdy by mne ale nenapadlo, že o tři roky později bude na projektu spolupracovat dobrovolně dvacet jedna dalších psycholožek a konzultantek.

Proč něco dělat zadarmo?
Jaký máte motiv pokud se pouštíte do dobrovolnické práce? Tuto otázku pokládám všem novým kandidátkám, které mají zájem o spolupráci. Kladla jsem ji i sama sobě. Moje odpověď byla potřeba smysluplné nezištné práce po letech v korporátním sektoru. Další motivací byla odpověď na otázku, kterou jsem si kolem 35 – ti let začala klást – jak řeším charitu, které charitativní projekty chci podporovat a proč. Už několik let jsem přispívala finančně i skutkem několika neziskovým organizacím, ale stále jsem neměla pocit, že je to ono. Ano, vlastně mi tak nezbylo, než si založit vlastní projekt sama. A samozřejmě byla moje motivace odborná. S tak rozmanitými a autentickými dotazy se v normální praxi nesetkám. Stále mne nutí hledat nové a nové odpovědi, řešení a zároveň držet prst na tepu doby a dozvídat se, jaké problémy aktuálně trápí českou populaci.

Co to přinese?

A uživí tě to? Ne, neuživí. Dobrovolnická práce je práce, kterou děláte zadarmo. Takže co je zajímavějšího než peníze? Fakt, že vlastní nápad jste dokázali proměnit ve skutek, a ten nese ovoce. Že služby, které poskytujete přináší výsledek. Že svojí prací oslovujete ostatní, které se na podobnou cestu vydávají. Že jste získali důvěru podílet se na stovkách lidských osudů a možnost pomoci. A příležitost nových výzev, protože práce v neziskovém sektoru manažerskou výzvou je.

„No a co?!“ Aneb tahle cesta není pro všechny

Ano, je spousta lidí, kteří nepochopí, poklepají si na čelo a v duchu řeknou, že za prostředky do projektu věnované by si pořídili něco hmatatelnějšího. Neboli že jde o čiré bláznovství.
Tato cesta totiž opravdu není pro každého. Vyžaduje trpělivost, odvahu a potřebu smysluplného životního stylu.
Jsem ráda, že společně s kolegyněmi, kterých stále přibývá, jsme tuto cestu našly a přes všechny překážky, které nám jako každá cesta klade, je pro nás už tři roky radostí a výzvou.

Lucie Nápravová

Zpět na hlavní výpis


Omlouvám se, ale momentálně vzhledem k pracovnímu vytížení není v mých silách poradnu otevřít, děkuji za pochopení.

REFERENCE

Návštěva v poradně Trust Frame mi pomohla hned v několika rovinách. Profesně zkušená a lidsky velmi příjemná terapeutka Lucie Nápravová se rychle zorientovala v problému, se kterým jsem za ní přišla. Pomohla mi odstartovat proces osvobození od úzkosti a posílení sebevědomí, což mi již nyní přináší úlevu a radost. Navrhla mi také postup v delším časovém horizontu. 

Ocenila jsem, že přitom sledovala můj příběh víc než vidinu okamžitých zisků pro svou poradnu.

Díky konzultaci v Trust Frame jsem znovu nabyla důvěru v psychologické poradenství, dávnými pokusy jinde pošramocenou.

To považuji za důležité na celý život. S důvěrou doporučuji.

Karolina Rothova

 DALŠÍ REFERENCE
 

Jana, 28 let, Office managerka

Na psycholožku společnosti TrustFrame Mgr.Lucii Nápravovou jsem se obrátila s problémem - setrvat nebo odejít z firmy, kde jsem za tři roky udělala maximum, ale nedostávala další příležitosti. Také jsem bojovala se změnami nálad svého nadřízeného. To ještě zvětšovalo moje napětí. Konzultace mi pomohly srovnat si v hlavě, co vlastně chci a nechci.

 

Veronika, 33 let, Ředitelka podpůrné divize

S konzultantkou ze společnosti TrustFrame - Mgr. Lucií Nápravovou jsem se pravidelně setkávala několik měsíců. Pomohla mi mezi čtyřma očima zanalyzovat mou situaci a nastavit priority - týkající se komplikací mého osobního života, který silně zasahovaly do mých pracovních závazků. Možnost popovídat si o problémech byla osvobozující.

 

Renáta, 35 let, Finanční specialistka

Řešila jsem pomocí TrustFrame problém, jak získat během rodičovské dovolené pracovní pozici k seberealizaci. Získala jsem sebejistotu jak vystupovat při pohovorech, napsat správně CV, jak se nedat odbýt, tím, že mám malé dítě, tak mám zůstat doma. Zvýšilo se mi sebevědomí a chuť zvládat rodinu i práci.
E-PORADNA

Vstupte
TRUST FRAME


Vstupte
PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ
ON-LINE

O nás: Článek na iDnes: První on-line poradna pro manažerky a podnikatelky
Článek na iDnes: Pomoc pro podnikatelky a manažerky s výběrem zaměstnanců
Topkontakt - iDnes pro managerky a podnikatelky, personální poradenství, Takeit iDnes - Vaše kariéra a růst, vedení a řízení firmy, Individuální manažerské kurzy

Copyrigt © 2009 - 2023 TrustFrame s.r.o.
Created by © 2010 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign a vytvoření e-shopů