logotyp
Login

VZDĚLÁVÁNÍ VE VZTAZÍCH I.

05.07. 2013
VZDĚLÁVÁNÍ VE VZTAZÍCH I.Co ještě můžete udělat pro svého partnera a mít přitom dobrý pocit z toho, že pracujete i na sobě? Chcete mít přístup k faktům, která se využívají v institucích a u odborníků? Více se dozvíte v našem článku.

Zájem o tématiku mezilidských vztahů je dnes velmi populární, řeší se nejen v rodině a mezi přáteli, ale i mezi odbornou a laickou veřejností. Může se však zdát, že se omílá vše stále dokola a diskuze na toto téma nikam nevede. Ale můžeme dát šanci právě těm, kteří se rádi něco přiučí a hlavně to skutečně chtějí využít v praxi. Pro tyto jedince tu jsou celkem široké možnosti, jak si pomoci tak trochu sám – sama.
 
Vlastní zdroje

Z dotazů zasílaných do poradny, je zřejmé, že se často podceňují různé formy pomoci poskytované v místě bydliště. Možná je to tím, že tam trávíme tolik času. Pak si ani nevšimneme, že sociální a různé poradenské služby mají solidní síť po celé republice a tedy i v blízkosti našich domovů. Zprvu se nemusí jít hned do poradny, ale dají se vyhledat zajímavé kurzy a semináře i mimo tuto oblast. Když se trochu zapátrá, jistě něco podobného najdeme v různých kavárnách a čajovnách, městské knihovně, či dětských centrech. Často se tak narazí na zmínku o blížícím se semináři, kde nechybí praktický nácvik a další zajímavý program na pokračování. S různými možnostmi se tak můžeme setkat i na menších městech. Jen je třeba se zajímat, kdo takový seminář či sezení u čaje vede a jaké má zkušenosti v dané oblasti. Vyhneme se tak nepříjemnému překvapení a rychlého odsouzení instituce či kolektivu, který nám nevyhovuje.

Vzdělávací instituce

Kdo chce jít na "jistotu" a chce mít úroveň podloženou dobrým lektorem či mentorem, může se obrátit přímo na nějaký institut. Zde jsou služby a další akce již zpoplatněné. V každém větším městě najdeme nějakou podobnou agenturu, která má vlastní zázemí a nabízí různé přednášky o tom, jak posílit či rozvíjet vztahy v našem životě. Často se tam najde i večerní škola, která je ideální pro pracující.
Stejně tak jsou přednášky nabízeny na vysokých školách, ať už s humanitním zaměřením či úplně odlišným. Tam můžeme potkat i známého odborníka, který rád předá své zkušenosti z praxe. Může se jednat přímo o poradce, či psychologa, pedagoga atd. Doporučujeme tedy sledovat nabídku seminářů na školách pravidelně třeba přes jejich webové stránky. Tím, že se takové přednášky dělají pro veřejnost, jsou zdarma, ale také se rychle zaplní. 

Toto téma je celkem široké a možností je více. Proto budeme rádi, když si počkáte na pokračování Vzdělávání ve vztazích II příští měsíc, které bude o dalších místech, kde se můžete něco přiučit.

O autorce

Bc. Jana Kučerová je studentkou psychologie zaměřující se na partnerské vztahy a poradenství. Zajímá se o celkové dění v oboru psychologie a snaží se rozšířit si znalosti z oboru různými aktivitami. Působí také jako psychologická konzultantka naší poradny a detaily o jejím profesním zaměření můžete nalézt v sekci s názvem Náš tým.

Zpět na hlavní výpis


Omlouvám se, ale momentálně vzhledem k pracovnímu vytížení není v mých silách poradnu otevřít, děkuji za pochopení.

REFERENCE

Návštěva v poradně Trust Frame mi pomohla hned v několika rovinách. Profesně zkušená a lidsky velmi příjemná terapeutka Lucie Nápravová se rychle zorientovala v problému, se kterým jsem za ní přišla. Pomohla mi odstartovat proces osvobození od úzkosti a posílení sebevědomí, což mi již nyní přináší úlevu a radost. Navrhla mi také postup v delším časovém horizontu. 

Ocenila jsem, že přitom sledovala můj příběh víc než vidinu okamžitých zisků pro svou poradnu.

Díky konzultaci v Trust Frame jsem znovu nabyla důvěru v psychologické poradenství, dávnými pokusy jinde pošramocenou.

To považuji za důležité na celý život. S důvěrou doporučuji.

Karolina Rothova

 DALŠÍ REFERENCE
 

Jana, 28 let, Office managerka

Na psycholožku společnosti TrustFrame Mgr.Lucii Nápravovou jsem se obrátila s problémem - setrvat nebo odejít z firmy, kde jsem za tři roky udělala maximum, ale nedostávala další příležitosti. Také jsem bojovala se změnami nálad svého nadřízeného. To ještě zvětšovalo moje napětí. Konzultace mi pomohly srovnat si v hlavě, co vlastně chci a nechci.

 

Veronika, 33 let, Ředitelka podpůrné divize

S konzultantkou ze společnosti TrustFrame - Mgr. Lucií Nápravovou jsem se pravidelně setkávala několik měsíců. Pomohla mi mezi čtyřma očima zanalyzovat mou situaci a nastavit priority - týkající se komplikací mého osobního života, který silně zasahovaly do mých pracovních závazků. Možnost popovídat si o problémech byla osvobozující.

 

Renáta, 35 let, Finanční specialistka

Řešila jsem pomocí TrustFrame problém, jak získat během rodičovské dovolené pracovní pozici k seberealizaci. Získala jsem sebejistotu jak vystupovat při pohovorech, napsat správně CV, jak se nedat odbýt, tím, že mám malé dítě, tak mám zůstat doma. Zvýšilo se mi sebevědomí a chuť zvládat rodinu i práci.
E-PORADNA

Vstupte
TRUST FRAME


Vstupte
PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ
ON-LINE

O nás: Článek na iDnes: První on-line poradna pro manažerky a podnikatelky
Článek na iDnes: Pomoc pro podnikatelky a manažerky s výběrem zaměstnanců
Topkontakt - iDnes pro managerky a podnikatelky, personální poradenství, Takeit iDnes - Vaše kariéra a růst, vedení a řízení firmy, Individuální manažerské kurzy

Copyrigt © 2009 - 2023 TrustFrame s.r.o.
Created by © 2010 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign a vytvoření e-shopů