logotyp
Login

VZDĚLÁVÁNÍ VE VZTAZÍCH II.

02.08. 2013
VZDĚLÁVÁNÍ VE VZTAZÍCH II.Rádi bychom vám nabídli druhý díl o vzdělávání v partnerských vztazích. Ti, kteří byli trpěliví, najdou doufejme to, co v předchozím článku postrádali. A těm, co jsou jen zvědaví, přejeme příjemné letní čtení. Další příležitost k absolvování seminářů a různých sezení můžeme hledat i v neziskovém sektoru.

Ten, kdo nikdy v tzv. neziskovce nebyl, bude možná mile překvapen. Ochota a pohoda je zde charakteristickým rysem a to i tehdy, budete-li se chtít zapojit do seminární výuky. Nenabízí se zde jen semináře s novinkami v oblastech jež jsou samy o sobě inspirující – od zdravé výživy po kurzy asertivity, ale najde se tu i oddech a úleva od každodenního shonu či stresu. Neziskové organizace bývají ve větších městech a mohou se zaměřit na specifické oblasti, kde je potřeba právě jejich pomoc. Proto může být nabídka seminářů celkem bohatá a různorodá.

Trocha psychoterapie

Do tajů vztahů nás mohou zasvětit i svépomocné skupiny, které jsou psychoterapeutického rázu. Zde se můžeme potkat s psychoterapeutem jako usměrňovačem a dalšími lidmi, klienty. Ti řeší mnohdy podobné radosti a strasti jako my. Čerpá se právě ze zkušenosti všech přítomných a díky svěření vlastního problému skupině se můžeme dozvědět o jiném pohledu na věc od všech účastníků. Setkání se odehrávají pravidelně a každý člen má možnost poznat dynamiku skupiny, kde vzniká prostor pro pochopení, nadhled a zklidnění. Tyto skupiny se objevují u nás málo, ale dají se vyhledat na internetu.

Poradny

A nesmíme zapomenout na samotné manželské poradny. Dnes se jim říká rovněž poradny pro mezilidské vztahy, ale to už nehraje roli. Důležité je, jak je taková poradna otevřená spolupráci s nějakým sdružením či vzdělávácím institutem. Pořádání seminářů je poté snadné a může se o nich dozvědět širší veřejnost. Dobrou variantou je i to, pokud sami využijete sezení u poradce. Často je to psycholog či sociální pracovník, který má erudici a potřebnou praxi ve vztahové oblasti. Ta se neomezuje jen na partnerské soužití, ale na celý rodinný systém apod. Státní poradny poskytují své služby zdarma a zřejmě si z takového sezení odnesete více než z seminářů. Poradny se dají snadno vyhledat na internetu a bývají v každém městě.Tolik k nabídce a možnostem pro ty, kteří chtějí trochu prozkoumat oblast mezilidských vztahů.
 
Přejeme odhodlání a výdrž. Jak už zde několikrát zaznělo, vztahy dávají někdy pěkně zabrat nám všem.

O autorce
Bc. Jana Kučerová je studentkou psychologie zaměřující se na partnerské vztahy a poradenství. Zajímá se o celkové dění v oboru psychologie a snaží se rozšířit si znalosti z oboru různými aktivitami. Působí také jako psychologická konzultantka naší poradny a detaily o jejím profesním zaměření můžete nalézt v sekci s názvem Náš tým.

Zpět na hlavní výpis


Omlouvám se, ale momentálně vzhledem k pracovnímu vytížení není v mých silách poradnu otevřít, děkuji za pochopení.

REFERENCE

Návštěva v poradně Trust Frame mi pomohla hned v několika rovinách. Profesně zkušená a lidsky velmi příjemná terapeutka Lucie Nápravová se rychle zorientovala v problému, se kterým jsem za ní přišla. Pomohla mi odstartovat proces osvobození od úzkosti a posílení sebevědomí, což mi již nyní přináší úlevu a radost. Navrhla mi také postup v delším časovém horizontu. 

Ocenila jsem, že přitom sledovala můj příběh víc než vidinu okamžitých zisků pro svou poradnu.

Díky konzultaci v Trust Frame jsem znovu nabyla důvěru v psychologické poradenství, dávnými pokusy jinde pošramocenou.

To považuji za důležité na celý život. S důvěrou doporučuji.

Karolina Rothova

 DALŠÍ REFERENCE
 

Jana, 28 let, Office managerka

Na psycholožku společnosti TrustFrame Mgr.Lucii Nápravovou jsem se obrátila s problémem - setrvat nebo odejít z firmy, kde jsem za tři roky udělala maximum, ale nedostávala další příležitosti. Také jsem bojovala se změnami nálad svého nadřízeného. To ještě zvětšovalo moje napětí. Konzultace mi pomohly srovnat si v hlavě, co vlastně chci a nechci.

 

Veronika, 33 let, Ředitelka podpůrné divize

S konzultantkou ze společnosti TrustFrame - Mgr. Lucií Nápravovou jsem se pravidelně setkávala několik měsíců. Pomohla mi mezi čtyřma očima zanalyzovat mou situaci a nastavit priority - týkající se komplikací mého osobního života, který silně zasahovaly do mých pracovních závazků. Možnost popovídat si o problémech byla osvobozující.

 

Renáta, 35 let, Finanční specialistka

Řešila jsem pomocí TrustFrame problém, jak získat během rodičovské dovolené pracovní pozici k seberealizaci. Získala jsem sebejistotu jak vystupovat při pohovorech, napsat správně CV, jak se nedat odbýt, tím, že mám malé dítě, tak mám zůstat doma. Zvýšilo se mi sebevědomí a chuť zvládat rodinu i práci.
E-PORADNA

Vstupte
TRUST FRAME


Vstupte
PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ
ON-LINE

O nás: Článek na iDnes: První on-line poradna pro manažerky a podnikatelky
Článek na iDnes: Pomoc pro podnikatelky a manažerky s výběrem zaměstnanců
Topkontakt - iDnes pro managerky a podnikatelky, personální poradenství, Takeit iDnes - Vaše kariéra a růst, vedení a řízení firmy, Individuální manažerské kurzy

Copyrigt © 2009 - 2023 TrustFrame s.r.o.
Created by © 2010 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign a vytvoření e-shopů