logotyp
Login

VZTAHOVÝ LABYRINT III. - VZÁJEMNÁ PODPORA PARTNERŮ

06.05. 2013
VZTAHOVÝ LABYRINT III. - VZÁJEMNÁ PODPORA PARTNERŮ

V tomto díle se zaměříme na partnerskou podporu, v rámci které je pro každý vztah důležitý pocit důvěry, sounáležitosti a vzájemné pomoci. Z vašich dotazů se dozvídáme, že to vám právě ve vztahu schází a je častou příčinou pocitů odcizení či nedůvěry.

Kde začít?

Vzájemnou důvěru si budujeme již od prvních chvil, kdy trávíme čas s partnerem. Maličkosti jako  svěření mobilního čísla či prozrazení místa, kde bydlíme, vlastně ani nemusíme vnímat jako projev  důvěry, ale již zde je nutné druhému věřit. To platí i pro osobní informace. Máte problém s penězi či  trpíte nějakou závislostí a rádi byste si to nechali pro sebe? Rozhodně buďte v tomto ohledu  upřímní. Ušetříte si tak sobě i partnerovi zklamání a trápení. Jestliže máte tento typ problémů, a nejste schopni je řešit sami, nový partner vám sice může být schopen pomáhat, ale měl by znát všechna fakta předem. Nečekejte proto, až se choulostivé skutečnosti provalí.

Důvěra by měla mít dobré základy díky výše zmíněným začátkům. Když se začátek nepokazí, je na čem stavět. V budoucnu budete odměněni tím, že se můžete s partnerem na sebe spolehnout v mnoha zásadních otázkách. Nemělo by pak dojít k nečekaným překvapením, která vztah většinou rozvrátí. Řešení bydlení, příjmu, dětí a dalšího souvisí s oběma partnery a zde se staví na  dlouhodobých zkušenostech, co od druhého můžete čekat.

Buďte upřímní, co to jde

Pokud vztah trvá delší dobu, může se objevit tendence nesdílet problémy s partnerem. Zde pozor! Těžko se z takového zvyku uniká. Raději se držte stejné upřímnosti jako na začátku. To, že jste s někým dlouho, neznamená, že o vaše trápení nebude mít zájem. Sami se pak připravujete o pomocnou ruku či vyjádření podpory, jestliže se chcete se vším poprat na vlastní pěst. Nemůžete pak ale čekat upřímnost z druhé strany v podobných situacích. Co budete dělat vy, udělá i partner. Dospěje k závěru, že vám již nestojí za trochu té upřímnosti a dostáváte se do začarovaného kruhu křivd.

Jak z něj ven může poradit například manželský poradce. Někdy stačí pár smířlivých kroků, jindy je to práce na delší dobu. Podmínkou ale zůstává spolupráce obou partnerů. Ta, která během vztahu vyprchala či se na ni zapomnělo. Nicméně je zřejmé, že je nutná komunikace a trochu té dobré vůle. Když budeme na druhém hledat pouze chyby, vztah nebude fungovat nikdy. A díky důvěře se vztah posunuje do fungující sféry.

Mějte tedy na paměti ve vztahu upřímnost, častou komunikaci a pozitivní přístup k druhému. Když vám to někdy nepůjde dle vašich představ, neztrácejte hlavu a zajděte za odborníkem. Ten tu je pro vás a váš spokojenější život. Nikde není psáno, že budování vztahů máte bravurně ovládat automaticky. To se musí naučit všichni - bez rozdílu.

O Autorce

Bc. Jana Kučerová je studentkou psychologie zaměřující se na partnerské vztahy a poradenství. Zajímá se o celkové dění v oboru psychologie a snaží se rozšířit si znalosti z oboru různými aktivitami. Působí také jako psychologická konzultantka naší poradny a detaily o jejím profesním zaměření můžete nalézt v sekci s názvem Náš tým.

Foto: morquefile.com

Zpět na hlavní výpis


Omlouvám se, ale momentálně vzhledem k pracovnímu vytížení není v mých silách poradnu otevřít, děkuji za pochopení.

REFERENCE

Návštěva v poradně Trust Frame mi pomohla hned v několika rovinách. Profesně zkušená a lidsky velmi příjemná terapeutka Lucie Nápravová se rychle zorientovala v problému, se kterým jsem za ní přišla. Pomohla mi odstartovat proces osvobození od úzkosti a posílení sebevědomí, což mi již nyní přináší úlevu a radost. Navrhla mi také postup v delším časovém horizontu. 

Ocenila jsem, že přitom sledovala můj příběh víc než vidinu okamžitých zisků pro svou poradnu.

Díky konzultaci v Trust Frame jsem znovu nabyla důvěru v psychologické poradenství, dávnými pokusy jinde pošramocenou.

To považuji za důležité na celý život. S důvěrou doporučuji.

Karolina Rothova

 DALŠÍ REFERENCE
 

Jana, 28 let, Office managerka

Na psycholožku společnosti TrustFrame Mgr.Lucii Nápravovou jsem se obrátila s problémem - setrvat nebo odejít z firmy, kde jsem za tři roky udělala maximum, ale nedostávala další příležitosti. Také jsem bojovala se změnami nálad svého nadřízeného. To ještě zvětšovalo moje napětí. Konzultace mi pomohly srovnat si v hlavě, co vlastně chci a nechci.

 

Veronika, 33 let, Ředitelka podpůrné divize

S konzultantkou ze společnosti TrustFrame - Mgr. Lucií Nápravovou jsem se pravidelně setkávala několik měsíců. Pomohla mi mezi čtyřma očima zanalyzovat mou situaci a nastavit priority - týkající se komplikací mého osobního života, který silně zasahovaly do mých pracovních závazků. Možnost popovídat si o problémech byla osvobozující.

 

Renáta, 35 let, Finanční specialistka

Řešila jsem pomocí TrustFrame problém, jak získat během rodičovské dovolené pracovní pozici k seberealizaci. Získala jsem sebejistotu jak vystupovat při pohovorech, napsat správně CV, jak se nedat odbýt, tím, že mám malé dítě, tak mám zůstat doma. Zvýšilo se mi sebevědomí a chuť zvládat rodinu i práci.
E-PORADNA

Vstupte
TRUST FRAME


Vstupte
PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ
ON-LINE

O nás: Článek na iDnes: První on-line poradna pro manažerky a podnikatelky
Článek na iDnes: Pomoc pro podnikatelky a manažerky s výběrem zaměstnanců
Topkontakt - iDnes pro managerky a podnikatelky, personální poradenství, Takeit iDnes - Vaše kariéra a růst, vedení a řízení firmy, Individuální manažerské kurzy

Copyrigt © 2009 - 2023 TrustFrame s.r.o.
Created by © 2010 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign a vytvoření e-shopů